Etiket

Danışma Hattı: 0216 640 42 20

                               Etiket Nedir?

Etiket -1, Etiket -2, Etiket -3, Etiket-4,

Etiket bir ürün vitrini olarak bilinmektedir. İhtiyaçlarımızı karşılamak için gereksinimlerimiz vardır. Mağazalar da ve alış veriş merkezlerinde her türlü ürünlerin yanında ki kâğıdın etiket olduğunu ve üzerinde ürüne ait her türlü bilgiyi içererek fiyat bilgilerinin de yazılı olduğu bilinmektedir. Ürünün kalitesinin belirleyen, ürünle ilgili imaj ve tutumlarını güçlendirmek ve işlevlerini yerine getirmekte olan ve hatta deneme ve tekrar satın almaya teşvikte bulunan en büyük etkendir.

Kaç Çeşit Etiket Vardır ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Kuşe Etiket;

Bu etiket türü genelde tüm ürün çeşitlerinde kullanılmakta olan, boya emişi ve içeriği geniş olan, fiyat olarak da giderlerine göre daha uygundur. Hava koşullarına uyum sağlar (sıcak ve soğuk) havada tutulabilen tutkal cinslerin bulunduğu kâğıt biçimidir.

Opak Etiket;

Opak etikette üst tarafı film tarzlıdır ve yırtılmaz özelliği vardır. Aynı zamanda su da emmez. Kullanılan tutkalına göre sıcak soğuk havada etkilenmez. Pet şişelerde ve camlara yapışma özelliği vardır. Yüzeyi parlaktır. Sıvı yağ, motor yağları ve dondurulmuş ürünler gibi bir çok yerlerde kullanım alanı çok yaygın bir etiket türüdür.

Metalize Etiket;

Parlak yüzeyi sayesinde Opak gibi yırtılmaz ve albenisi olan Metalize cinsidir. Ürün kalitesini daha gösterişli göstermesi ile bilinir. Kuşe ve opak zeminli, Altın metalize olarak da bilinmektedir.

Termal Etiket;

Genel olarak barkod yazma ve ürün çeşidi ile yazma amaçlı olarak kullanılan çok geniş bir tür ağa sahip olan etiket türüdür. Tutkal özelliklerine göre soğuk ve sıcak havalarda tutunma özellikleri vardır. Aynı zamanda üzerinde mürekkep ile yazılma özellikleri de vardır. Müşterilerin makine özelliklerine ve isteğe göre farklı çeşitleri vardır.

Şeffaf Etiket;

Özel üretimi ile arka yüzeyini göstererek bir naylon grubu etiketidir. Yapıştığı ve tasarım edilen yüzeylere göre sade ve şık olan bir etiket türüdür. Yapışacağı yüzeylere göre kalınlık ve tutkal özellikleri var olan bir etiket türüdür.

Polietilen Etiket;

Esnek olan polietilen çok geniş bir etiket kullanımına sahiptir. Naylon yüzeye yapışma özelliği ile bilinir. Naylon poşet grubu, motor yağı, temizlik malzemeleri ve deterjan gibi geniş bir grubu hitap etmektedir. (Aynı zamanda makarna üzerinde açma kapatma etiketleri vardır)

 

Hot- ColdFoil (Soğuk-Sıcak Yaldız) ;

Baskı esnasında ve sonrasında uygulanan etiket baskı tipidir. Gümüş, altın hologram, parlak ve canlı tarzlı görüntüye sahip olan ürünlerdir. Her türlü ürüne uygulanarak ürün içinde büyük bir albeniyi en üst düzeye getirmektedir.

Rafya Etiket;

Kullanım alanları, kuruyemiş, pastane, çiçek tarzları paketleme için yoğun olarak kullanılsa da meyve ve sebze alanlarında da kullanılmaya başlanmıştır. Bu etiket türü baskılı ve baskısız olarak üretilebilmektedir. Naylon olduğu için de asla kopyalanma riski bulunmaktadır.

Ters Baskı Etiket;

Dış ve iç baskı olarak da bilinen ters baskı etiket sistemi sıvı yağ, şampuan, meyve suyu, ve sıvı sabun gibi geniş bir alan sahip olarak hitap etmektedir. Yapışkanlı yüzeye ters baskı olarak ikiye ayrılmaktadır.